MATERIÁLY ZE KTERÝCH ŠIJEME NAŠE PRODUKTY, SI PEČLIVĚ VYBÍRÁME.

PŘI VÝBĚRU DÁVÁME PŘEDNOST PŘEDEVŠÍM TUZEMSKÝM VÝROBCŮM. NÍŽE VÁM PŘEDSTAVÍME TY NEJČASTĚJI POUŽÍVANÉ MATERIÁLY V NAŠÍ VÝROBĚ.

ULITA S – VZ.95 LES RIP-STOP

MATERIÁL 100% POLYESTER
PLOŠNÁ HMOTNOST: 235G/M2
PEVNOST PO OSNOVĚ: 2500N
PEVNOST PO ÚTKU: 2000N
TAŽNOST PO OSNOVĚ: 20%
TAŽNOST PO ÚTKU: 20%
DALŠÍ ÚPRAVY – HF, ZÁTĚR

Použití na výrobu zátěžové výstroje jako jsou taktické vesty, sumky, batohy a další určené pro služební  použití 24hodin/365dní. Materiál se vyznačuje výbornou stabilitou v otěru a dlouhou životností. Díky použité vazbě RIP-STOP se materiál dále nepáře i při možném proříznutí.

ULITA S BIPRET – VZ.95 LES RIP-STOP

MATERIÁL 100% POLYESTER
PLOŠNÁ HMOTNOST: 177G/M2
PEVNOST PO OSNOVĚ: 2500N
PEVNOST PO ÚTKU: 2000N
TAŽNOST PO OSNOVĚ: 20%
TAŽNOST PO ÚTKU: 20%
DALŠÍ ÚPRAVY – BIPRET

Použití na výrobu taktické výstroje, všude tam kde je upřednostněna váha a skladnost a prodyšnost, před nepromokavostí. Materiál se výborně hodí na výrobu odhazováků, vnitřních organizérů batohů, vyztužení kolen a loktů u oděvů a další určené výrobky  určené pro profesionální použití 24hodin/365dní. Materiál se vyznačuje výbornou stabilitou v otěru měkkostí a dlouhou životností. Díky použité vazbě RIP-STOP se materiál dále nepáře i při možném proříznutí.

VÝSLEDKY MĚŘENÍ ODRAZIVOSTI V IR SPEKTRU U TKANIN

 

ULITA S – VZ.95 LES RIP-STOP    

ULITA S BIPRET – VZ.95 LES RIP-STOP

INFRARED READY

VZ.95 LES RIP-STOP

MATERIÁL 50% POLYESTER – 50% BAVLNA

PLOŠNÁ HMOTNOST: 195G/M2

VAZBA: RIP-STOP

DALŠÍ ÚPRAVY: MATERIÁL SPLŇUJE ČOS

Směsoví materiál schodný s materiálem používaným pro výrobu polních stejnokrojů pro AČR. Výhodou tohoto materiálu oproti kepru použitém u klasických celoročních polních stejnokrojů je lehčí gramáž a modernější výrobní postup což zaručuje rychlejší schnutí tkaniny a vyšší komfort uživatele při jejím používání. Tkanina se hodí na výrobu polních oděvů a doplňků. Vazba RIP-STOP zamezuje párání tkaniny při poškození. Materiál splňuje český obranný standard a maskuje v IR Spektru.

VZ.95 LES KEPR

MATERIÁL 50% POLYESTER – 50% BAVLNA

PLOŠNÁ HMOTNOST: 230G/M2

VAZBA: STANDARD

DALŠÍ ÚPRAVY: MATERIÁL SPLŇUJE ČOS, MASKUJE V IR

Klasická tkanina pro výrobu celoročních stejnokrojů AČR kterou jedni velebí a druzí zatracují. Díky svému složení je však pohodlná při nošení a má dlouhou životnost. Materiál využíváme pro výrobu těžších bund.

FÉNIX VI. RIP-STOP

MATERIÁL 100% POLYESTER
PLOŠNÁ HMOTNOST: 300G/M2
PEVNOST PO OSNOVĚ: 2000N
PEVNOST PO ÚTKU: 1400N
TAŽNOST PO OSNOVĚ: 27%
TAŽNOST PO ÚTKU: 27%
DALŠÍ ÚPRAVY – HF, ZÁTĚR
FÉNIX  je odolná a trvanlivá tkanina která se výborně hodí pro výrobu výstroje jako jsou taktické vesty, sumky, batohy a další určené pro profesionální použití. Materiál se vyznačuje výbornou stálobarevností a dlouhou životností. Díky použité vazbě RIP-STOP se materiál pří poškození dále nepárá.

UTEX – KHAKI RIP-STOP

MATERIÁL 100% POLYESTER
PLOŠNÁ HMOTNOST: 73G/M2
PEVNOST PO OSNOVĚ: 530N
PEVNOST PO ÚTKU: 450N
Tato tkanina našla ideální  využití při výrobě vaků na špinavé prádlo, podšívek  polních bund, výrobu spacáku a dalších výrobků s požadavkem nízké hmotnosti a prodyšnosti. Tkanina vyniká extrémní lehkostí v poměru k dobré pevnosti. Díky vazbě RIP-STOP se tkanina při poškození nemá tendence déle párat.

POPRUHY 

MATERIÁL: POLYAMID

VÝŠKA: 1,2MM

ŠÍŘKA: 20MM NOSNOST: 4,5KN

ŠÍŘKA: 25MM NOSNOST: 5KN

ŠÍŘKA: 30MM NOSNOST: 7KN

ŠÍŘKA: 40MM NOSNOST: 9KN

ŠÍŘKA: 50MM NOSNOST: 11KN

POPRUHY MASKUJÍ V IR SPEKTRU A SPLŇUJÍ MIL-SPEC

Poliamydové popruhy vynikají svou pevností a stálostí v otětu. Námi specifikované barvy kojotí hnědá a olivově zelená se navíc výborně doplňují s Českým maskovacím vzorem 95. 

(není li to u zboží přímo uvedeno, neslouží naše výrobky k práci ve výškách)

 

PLASTOVÉ KOVÁNÍ – ITW NEXUS

I když většinu dodavatelů vybíráme v České kotlině, u plastového kování děláme výjimku. 

Díky desetiletím zkušeností s užíváním taktické výstroje a polních stejnokrojů víme že prasklá spona u popruhu nebo rozkočená brzda u na stahování mohou být nepříjemné. Proto jsme zvolily pro naše výrobky mercedes mezi výrobci plastových komponentů pro textilní průmysl a to firmu ITW NEXUS. Výrobky ITW vydrží hrubé zacházení i v těch nejextrémějších podmínkách a námi použité barevné řady splňují i MIL-SPEC.

DELON REFLEXNÍ ORANŽOVÁ

MATERIÁL 100% POLYESTER

PLOŠNÁ HMOTNOST: 120G/M2

DALŠÍ ÚPRAVY: HF ÚPRAVA

DELON je pevná a trvanlivá tkanina ze 100% fluorescenčního polyesteru s hydrofobní úpravou (vodoodpudivou), z rubu jemný zátěr PUR Tkanina zvyšuje viditelnost za denního světla a za soumraku, ve tmě však svou funkci ztrácí. Díky svému složení se výborně hodí pro signální panely.

ZIPY YKK – FASTERING

Zipy pro naše produkty si necháváme zipy vyrábět přesně na míru, tak aby jsme uspokojili nároky uživatelů na použití našich výrobků v těch nejnáročnějších podmínkách. 

Základní typy zipů na našich oděvech.

KOSTICOVÝ ZIP

Jedním slovem nekompromisní, odolný ,pevný a masivní zip který využíváme při výrobě tašek, batohů či předního rozepínání bund.

SPIRÁLOVÝ ZIP

Výborný a tichý chod tohoto zipu v kombinaci s jezdcem oblého designu určuje využití na vnitřní kapsy, či odepínání kapucí atd…

SPIRÁLOVÝ ZIP REVERZNÍ

Přednosti spirálového zipu a jeho obrácený střih mají za následek výbornou ochranu zapnutého zipu proti prachu a nečistotám. Proto tento zip využíváme u většiny námi navržených kapes, na bundách, mikinách i kalhotách.

NITĚ

Na detailu záleží a není důležitější detail než nitě. Proto na nitích nikde nešetříme a používáme jakostní nitě nadnárodního koncernu AMAN GROUP. Většinu zátěžové výstroje šijeme POLYESTEROVOU nití  a pro oděvní série používáme BAVLNĚNÉ NITĚ S POLYESTEROVÝM JÁDREM.